První den tohoto zájezdu jsme navštívili nejdříve město Salzburg. Tam jsme měli možnost vidět Dóm sv. Ruperta a Virgilia, benediktinský kostel sv. Petra, arcibiskupský palác Residenz, rodný dům W. A. Mozarta v jedné z nejrušnějších ulic Getreidegasse a další různé památky. Na závěr jsme vyšli až na vrchol pevnosti Hohensalzburg, která leží nad městem. Celá pevnost byla byla velmi zajímavá a moc hezká na pohled. Dolů už jsme se svezli lanovkou a pak jsme měli čas na nákup suvenýrů a jídla. Pak už nás tento den čekala jen návštěva nákupního centra a cesta zpět do hotelu.
Druhý den jsme hned po snídani odjeli do Obersalzbergu. Odtamtud jsme vyjeli místními autobusy po silnici pod horu Kehlstein s přímo pohádkovými výhledy na Berchtesgadenské Alpy. Potom jsme prošli 400 m dlouhým tunelem. Vyjeli jsme speciálním skalním výtahem až ke skále, která měla největší bod 1837 m n. m. Tam stojí horská rezidence Kehlsteinhaus. Tam jsme měli možnost se projít po skalách s dechberoucími výhledy. Nato jsme se vrátili do Berchtesgadener a vydali se na cestu do „historie soli“ v solném dole. V solném dole mě obzvlášť bavily klouzačky co vedly hloub do dolů. Poté jsme měli chvilku osobního volna na nákup jak jídla, tak suvenýrů. A pak už nastal jen návrat zpět domů.
Anička, 8. A