Olympiáda v AJ

školní kolo / 26. ledna 2023

Ve čtvrtek 26. ledna 2023 proběhlo školní kolo olympiády v Aj.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích, a to v kategorii 7. tříd a 8. + 9. tříd. Soutěžící si museli poradit s porozuměním čtenému a slyšenému textu, s lexikální částí a diktátem anglických slov. Všichni si vedli výborně, někomu se dařilo lépe v poslechové části, jinému naopak v lexikálních dovednostech a čtenářské gramotnosti. Do finále postoupili žáci, kteří získali nejvíce bodů v písemné části.

Finalisté pak měli za úkol plynně pohovořit před komisí na dané téma. Poslechli jsme si zajímavá vyprávění v angličtině na téma Food and drink, My hobbies and freetime activities, My home, My future studies and career, My favourite sports, My family…

V kategorii 7. tříd se umístili tito žáci: 1. místo – Rosťa Levytski (7.A), 2. místo – Matěj Pešek (7.B) a 3. místo Natálie Karhanová (7.B)

V kategorii 8. + 9. tříd zvítězili: 1. místo – Antonio la Donna (8.B), 2. místo – Nataša Vlčková (8.B), 3. místo Nazar Khymchuk (9.A)

Do okresního kola postupují Rosťa Levytski a Antonio la Donna

Gratulujeme všem účastníkům a postupujícím žákům přejeme hodně štěstí v okresním kole.