Sportovní dny

říjen 2023 / ve znamení týmového ducha

1.- 4. třídy si změřily své dovednosti v atletických disciplínách (hod kriketovým míčkem, vytrvalostní běh, člunkový běh, skok z místa a sedy-lehy). I když jde o individuální záležitosti, podpora a motivace od spolužáků a třídních učitelek pro lepší výkony byla vidět i slyšet na kilometry daleko. Někteří porazili sami sebe z loňského roku, jiní odstartovali svůj školní sportovní závod a někteří se probojovali na medailové pozice. Všem zúčastněným ještě jednou moc gratulujeme a držíme palce v dalším sportovním rozvoji. Děkujeme vychovatelkám, vychovateli, žákyním ze 7. A a 8. A, bez kterých by tento den neproběhl.

Druhý stupeň letos odstartoval boj o putovní poháry sportovního dne. 5. a 6. ročníky se mezi sebou utkaly ve vybíjené, 7.-9. třídy soupeřily v přehazované. Kromě turnaje byl sportovní den spojen s výzvou skoku přes švihadlo, třída měla během 15 minut naskákat co nejvíce přeskoků a švihadlo se nesmělo zastavit na dobu delší 5s. Všichni žáci se museli minimálně do jednoho zápasu zapojit a také být součástí výzvy. To se povedlo a pravidlo nikdo neporušil. Celým dnem se nesla přátelská atmosféra v duchu fair-play, ale zároveň byla cítit lehká soutěživost. Týmy se připravovaly pečlivě. Viděli jsme promyšlenou taktiku, propracované sladění dresů, předzápasové pokřiky či maskoty. Letošní ročník byl pilotní a do příštích let nám všem přinesl spoustu podnětů, v čem se zlepšovat.

Největším soupeřem jsme si vždy sami sobě a i malá podpora nás může dovést k vítězství.